id Software otwiera źródła gry Doom 3 BFG

Po ostatnim otwarciu źródeł Dooma 3 rok temu, studio id Software postanowiło otworzyć kod jej ponownego wydania BFG, które pojawiło się na rynku w październiku bieżącego roku.

Opublikowany kod tradycyjnie zawiera tylko silnik gdy opublikowany na licencji GPL. Nie uświadczymy w nim grafik czy jakichkolwiek innych danych pozwalających na prowadzenie rozgrywki zaraz po kompilacji kodu. Jeśli chcecie pograć w najnowsze wydanie gry, musicie nabyć Dooma 3 BFG w sklepie Steam. Wydanie BFG zawierało wyższej jakości grafiki, dźwięki oraz wiele innych usprawnień dla samej rozgrywki. Było ono dostępne na PC, Play Station 3 oraz Xbox360 i właśnie tę multiplatfromowość personalnie uważam za największą wartość opublikowanego kodu.

Gorąco zachęcam do forkowania kodu w serwisie GitHub, tworzenia na jego podstawie świetnych gier i uczenia się prosto z dobrej jakości kodu. Warto również przypomnieć, że swego czasu id Software opublikowało całkiem niezłej jakości FAQ, którego zadaniem była pomoc graczom w uruchomieniu Dooma na Linuksie.

Znacie jakieś fajne gry powstałe na silniku id Tech4, który napędza Dooma3? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Zachęcam również do śledzenia dyskusji pod moim postem w serwisie OSnews.pl

Podobne wpisy