Klimat na zmiany

Z końcem sierpnia sporo się zmieni w Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA i zmieni się również u mnie. Już teraz zapraszam Was na pożegnalne spotkanie LwB, które odbędzie się w piątek, 31 sierpnia. Jak zwykle czekamy na Was od 10 do 22 i chcemy, by spotkanie to wspominali wszyscy.

W związku z moim również planowanym odejściem z laboratorium zwracać będę numer i sprzęt, który otrzymałem na potrzeby organizacji LwB oraz innych projektów. I to Tworzy kolejny klimat na zmiany.

Ostatnio przyszło mi się pożegnać też z moim HTC Desire. Tuż po zakończeniu się jego gwarancji płyta główna dotarła do stanu w którym wystarczy mu chwila trzymania go w rękach, czy uruchomienie nawigacji by wpadł w tzw. boot loop.

Zamówiłem już i otrzymam na początku tygodnia nowego smartfona Motorola Defy Mini. Po organizacji stoiska wolnościowego na Przystanku Woodstock sporo w moim poleganiu na smarttechnologii się zmieniło. Zastępczo korzystam z Nokii 1616 i korzystać będę dalej, ale o tym za moment.

Na pewno nie będę już wykorzystywał smartfona tak szeroko bo (o czym nie tylko ja się przekonałem) większość z nich jest więcej niż zbędna. Zrezygnuję też z synchronizacji moich kontaktów z kontem Google i innymi usługami (Twitter/Facebook). Poprzednio szybko straciłem kontrolę nad książką adresową.

Zrobiłem sobie lokalną kopię zapasową i wykasowałem je z usług Google, choć jakoś trochę boli mnie świadomość, że pewnie dalej tam są i będą. Konta Google na telefonie będę używał tylko do synchronizacji kalendarza i Google Play.

Czas przejść do zastępstwa drugiego numeru. Oddaję tablet Samsung Galaxy Tab wraz z kartą sim, którą na potrzeby organizacji LwB otrzymałem. Potrzebuję jednak drugiego numeru więc szukałem jakiegoś taniego zastępstwa i oto co wykombinowałem.

Po otrzymaniu nowego smartfona w nokii 1616 wyląduje numer z Heyah. Z odpowiednimi pakietami koszt utrzymania go nie powinien przekraczać 20zł.

Tak, akurat ten numer nie będzie w telefonie z internetem, ale jak będzie kończyła mi się umowa z Playem za 11 miesięcy zrobię dokładny przegląd jak korzystam z czego i ile mnie to kosztuje. Pewnie pakiet 1G internetu mnie urządza (tak wynika ze średniego zużycia sieci w poprzedniej umowie) natomiast na pewno potrzebuję nielimitowanych rozmów i kilku tysięcy smsów na miesiąc na głównym numerze. Ciekaw jestem jeszcze jakie będę miał zużycie sieci w nowym smartfonie Motorola Defy Mini. Może się okazać, że karta opłaca mi się bardziej od mojego głównego abonamentu. Choć Formuła 4.0 w Play jest dla mnie bardzo wygodna, wg. licznika na stronie Heyah pakiet internetowy za 15zł by mnie urządzał. Zatem utrzymanie głównego numeru nie wyszłoby ponad 30zł/m-c (obecnie 99zł w abonamencie).

Chyba tyle o telefonach. Na razie żegnamy się ze spotkaniami LwB, ale liczę, że przerwa nie potrwa więcej niż 2 miesiące. Chcę organizować te spotkania dalej w sprawdzonej formule, prawdopodobnie pod szyldem JakiLinux.

Sporo się zmieni (również moje miejsce codziennej pracy jest mi jeszcze nieznane), ale pewnie się ułoży. Dorzucam jeszcze na koniec dzisiejszą, fajną fotkę z APoD:

AKTUALIZACJA:

22 sierpnia startuje w Polsce nowy operator Virgin Mobile, który kusi tanimi rozmowami (19gr/min) i smsami za 12gr do wszystkich sieci, jednak nie oferuje żadnych pakietów smsowych, co dla mnie stety/niestety skreśla tę sieć z listy potencjalnych operatorów. Transfer danych pakietowych nie powala ceną (1gr/5kb), a ceny udostępnionych pakietów internetowych nie są powalające. Szczerze powiem, że liczyłem na mocniejsze uderzenie przy wejściu nowego operatora. Może to tak już jest, że ciężko jest przebić Play, którego wejście na nasz rynek spowodowało większą rewolucję w ówczesnym bardzo skostniałym układzie.

Podobne wpisy