Responsywne szablony aukcji Allegro

tl;dr

Skeleton i normalize.css przystosowane do pracy z szablonami Allegro.pl. Repozytorium z kodem znajdziesz w serwisie GitHub.

Czemu

Lubię, gdy nawet te pozornie najnudzniesze i bezsensowe zadania prowadzą do czegoś kreatywnego. Tym razem zaimplementowałem w szablonach allegro system gridów Skeletona.

Dzięki temu strona aukcji będzie wyglądała dobrze zarówno na telefonach, jak i tabletach. Coś co często mi doskwiera, gdy chcę coś na allegro sprawdzić lub kupić będąc w drodze.

Mam nadzieję, że publikacja tego kodu – sposobu, podniesie trochę jakość aukcji. Podczas gdy jakość stron w sieci znacznie się podnosi, aukcje allegor niezmiennie kuleją.

Jak korzystać

Po zalogowaniu w serwisie Allegro przechodzimy do sekcji moje allegro. Tam w ustawieniach sprzedaży przechodzimy do szablonów:

allegro01

Klikamy w dodaj nowy szablon:

allegro02

Po wyłenieniu formularza według naszych potrzeb na samym jego dole znajdziemy pole, które wypełniamy naszym kodem:
allegro03

Tam możemy wkleić zawartość pliku sample.html i rozpocząć jego dalsze uzupełnianie kodem HTML. Dzięki wklejonemu kodowi CSS wstawiane przez nas elementy od razu będą całkiem nieźle wyglądały. Przykładowy plik przewiduje również sekcję na własny kod CSS, którą wypełniamy naszym opisem wyglądu wstawianych elementów.

Przydatnym podczas pracy narzędziem jest podgląd.

allegro04

Kliknięcie tego przycisku spowoduje otwarcie nowego okna, z podglądem widoku naszej aukcji.

Linki

Wszystkie pliki umieściłem w moim repozytorium z kodem znajdziesz w serwisie GitHub.
Całość wykorzystuje kod projektów Skeleton oraz normalize.css.

Podobne wpisy