Czy coś się z tą diasporą rusza?

Minęło już 6 tygodni od rzucenia przeze mnie hasła wchodzimy w Diasporę i co?

Czekanie…

No właśnie, tak na prawdę przez pierwsze 3-4 tygodnie nic się nie ruszyło, dalej siedzieliśmy we trzech na #diaspora.pl. Dopiero dwa tygodnie temu na kanale zjawili się @Tellus i @TRJ, co ważniejsze pierwszy z nich jest właścicielem domeny diaspora.pl – rozwiązało to wiele problemów.

Jest nas więcej i co z tego?

Właściwie dopiero po tygodniu zaczęliśmy się zaprzyjaźniać i wymieniać naszymi poglądami na diasporę oraz jej obecność w Polsce. Okazało się, że szczęśliwie moje pomysły na rozwój jakiegoś centrum informacji o projekcie się przyjęły, doszło też do wyprostowania kilku koncepcji.

Oto co zamierzamy zrobić:

  • Dnia 13 listopada zamierzamy uruchomić bloga (najpewniej na wordpressie).
  • Do tego czasu chcemy mieć już gotowy artykuł na wikipedii, który posłuży też za część wprowadzającą do diaspory na naszej stronie. Prace nad nim zostały już rozpoczęte.
  • Na blogu zamierzamy pisać dosyć regularnie teksty przedstawiające rozwój projektu (może dodatkowo umieszczać je też na osnews/osblogu).
  • Myślimy też nad postami przedstawiającymi przykładowe zastosowania diaspory, a w późniejszym czasie jakieś Tips&Tricks.

Na chwilę obecną perspektywy są całkiem niezłe, ale…

Gdzie w tym wszystkim tłumaczenie?

To był wcześniej główny cel, tyle że trochę się rozmył. W liście zadań potrzebnych do wydania alfy Diaspory znajduje się wyodrębnienie kwestii do tłumaczenia. Wygląda jednak na to że deweloperzy zmagają się obecnie z większymi problemami, ponieważ wyodrębnianie praktycznie stoi w miejscu. Wczoraj na oficjalnym blogu pojawił się post opisujący postęp prac nad projektem oraz informujący o przesunięciu daty wydania alfy w okolice 25 listopada. Jedyne, co w tej kwestii możemy zrobić to cierpliwie poczekać.

W sumie przygotowanie polskiej wersji językowej Diaspory, wciąż pozostaje głównym celem naszej działalności, ale na zrealizowanie musi jeszcze trochę zaczekać. Bardzo zależy nam na tym, aby w kolejnych wydaniach wersja polska była dostępna ootb.

Chcesz pomóc?

Cały czas gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Czekamy na Was na naszym kanale IRC.

Podobne wpisy