Wprowadzenie do C# z ubuntu

Na kanale #ubuntu-classroom w sieci freenode zorganizowano wprowadzenie do języka C#. Lekcje odbywają się 23, 24, 25 i 28 czerwca o 20:00 UTC czyli o 22:00 naszego czasu.

Pierwszego dnia uczyliśmy się pisać aplikacje konsolowe z wykorzystaniem instrukcji warunkowych i pętli. Dziś natomiast będziemy pisać pierwsze aplikacje z GUI w GTK#. Generalnie pracujemy w IDE MonoDevelop, ale równie dobrze można pracować w Visual Studio czy jakimkolwiek innym edytorze.

Wczoraj jeszcze dogrywały się różnego rodzaju szczegóły organizacyjne lekcji, ale od połowy prezentacja szła już bardzo sprawnie. Efektem jest naprawdę ciekawa lekcja podczas której dość szybko można się nauczyć nowych rzeczy. W wypadku jakichkolwiek problemów na kanale jest również bardzo kompetentna w zakresie C# społeczność, która pomaga w ich usunięciu.

Bardzo zachęciłem się do wspomnianego MonoDevelop, jest rzeczywiście wygodny, a przy tym wszystkim nie zamula na moim sprzęcie jak Eclipse czy NetBeans. Warto również nadmienić bardzo dobrą i łatwą do przyswojenia dokumentację. Kilka jego funkcji muszę koniecznie dorzucić do mojej konfiguracji emacsa. (;

Nie wiem na ile ten język przyda mi się w przyszłości, ale wyszedłem z założenia, że lepiej jest go w jakimś zakresie znać niż nie znać. Szczególnie gdy nadarza się tak dobra okazja.

Logi z wczorajszych zajęć dostępne są na serwerze irclogs.ubuntu.com. Tutaj znajdziecie kalendarz zawierający najbliższe wydarzenia na kanale #ubuntu-classroom.

UPDATE:

Z powodu sporej obsuwy jaka wyszła wczoraj przy omawianiu klas, w poniedziałek 28 czerwca odbędzie się czwarta część wprowadzenia do C#.

Po dzisiejszej, 4 części zapadła decyzja o kontynuowaniu kursu.

Logi:

Podobne wpisy