Google Wave FAQ

Mam 16 zaproszeń Google Wave do rozdania. Uprzedzając sporą liczbę pytań i narzekań na tę aplikację Google:

  • Moim zdaniem, Wave zacznie działać (tak jak założono) dopiero po zlikwidowaniu systemu zaproszeń i 'otwarciu bety’ – potrzeba więcej użytkowników! Update: Okazuje się że istnieje możliwość zamówienia zaproszenia do Wave.
  • Zanim zaczniesz narzekać na to że w Wave nic nie można zrobić, przejrzyj istniejące fale publiczne. Dla ułatwienia dodam, że aby to zrobić należy wpisać w polu wyszukiwania with:public. Dopiero tam można dostrzec część możliwości jakie daje Google Wave.
  • Osobiście, na początku nie mogłem rozsyłać zaproszeń.
  • Myślę, że o granicach możliwości Wave zadecydują sami użytkownicy. Aplikacja jest solidną podstawą pod wiele zastosowań (ja dostrzegłem ich na razie kilkadziesiąt).
  • W związku z powyższym, Wave nie da się sklasyfikować jako aplikacja jakiegoś określonego typu. Chyba najprościej można określić ją jako niesamowicie zaawansowany komunikator, lecz i takie określenie jest zdecydowanie niepełne.

Moim zdaniem naprawdę warto spróbować Wave, dać mu szansę i trochę czasu. Wszystkich chcących otrzymać zaproszenie proszę o podanie swojego maila w komentarzu lub drogą mailową (adres dostępny jest w moim profilu lub na stronie domowej).

Invitations will not be sent immediately. We have a lot of stamps to lick.

Dodatkowo, polecam na początek wyszukanie takich fal jak Spis polskich fal publicznych, Wave linkownia PL czy Wave FAQ w języku polskim. Myślę, że zdecydowanie ułatwi to korzystanie z Wave. Wartościowym polskojęzycznym źródłem informacji o Google Wave jest również blog poświęcony tej aplikacji: WaveBlog.

Podobne wpisy