UPC nawala po przejęciu Astera

Od oficjalnego przejęcia Astera przez UPC, które nastąpiło 2 stycznia bieżącego roku minęło już 8 miesięcy, a ja dalej nie wiem co z tego dobrego może dla mnie, jako abonenta przejętej firmy wyniknąć. Czemu?

Strona internetowa

Pierwsze miejsce do którego mam ogromne zarzuty. UPC postanowiło po prostu skasować stronę Astera i przekierować na swoją. Wszystko pięknie, tyle że niewiele z zawartych tam informacji tyczy się jakkolwiek posiadanych przeze mnie usług. Strony Astera były miejscem, w którym zapisane było całkiem sporo przydatnych informacji, z których często zdarzało mi się przy okazji mniejszych lub większych problemów korzystać. Teraz ich po prostu nie ma, z byle szczegółem trzeba już wisieć na telefonie i słuchać muzyczki (przynajmniej dla mnie cholernie irytującej) przez 10-15 min zanim się do kogoś dodzwonię.

Ciekawostką jest również zaniknięcie strony informującej o tym co nas abonentów czeka po przejęciu. Jej banner wciąż jest obecny w mojej nowej Strefie Klienta, którą zastąpiono dawny serwis wilga.aster.pl.

Banner ze strefy klienta, który prowadzi donikąd
Banner ze strefy klienta, który prowadzi donikąd

Dezinformacja

Może trochę na wyrost, ale nie pojawiają się żadne informacje, które przybliżyły by mnie do stanu przejęcia i kolejnych kroków, które mnie jako abonenta Aster czekają. Wiem tyle, że mam umowę, którą wkrótce przyjdzie mi odnowić i nie ma w zasadzie żadnych wieści o tym wśród jakich planów mogę obecnie dokonać wyboru. Punkt bardzo mocno związany z poprzednim.

IPv6

Może mało znaczący punkt, ale wszelkie informacje wskazują na to, że ustawa czy inne zarządzenie wymagało od polskich firm telekomunikacyjnych wprowadzenia IPv6 w czerwcu tego roku. Pytałem o stan wprowadzania tej usługi w UPC, pan z Obsługi Klienta nie był mi w stanie odpowiedzieć, a na stronach oczywiście nie ma na ten temat żadnej przydatnej informacji.

IPv6 jest dla mnie istotne o tyle, że chciałbym mieć podłączone na różnych IP więcej niż jedno urządzenie, a nie mogę. Aster miał taką usługę (rozumiem również związek ze skończeniem się puli adresów IPv4).

Podsumowanie

Jako abonent bardzo chciałbym tego typu informacje na bieżąco uzyskiwać. Trochę nosi mnie zmiana providera zarówno internetu, TV jak i telefonu, ale po przejrzeniu dostępnych dla mojej lokalizacji ofert niestety wiem, że lepszej nie znajdę. :/

Podobne wpisy